Наші контакти

(04595) 3-65-22

Пн - Чт: 8:00 - 17:00
П’ятниця: 8:00 - 15:45

Сторінки у соцмережах

silrada_gora@ukr.net

 

Благоустрій – це візитівка кожного населеного пункту, кожної громади

Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота села – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості.


Рішенням сесії Гірської сільської ради були затверджені Правила благоустрою та утримання території села Гора. Ці Правила містять загальнообов’язкові норми, що діють на території селища, та за порушення яких настає відповідальність, згідно зі ст. 42 та ст. 19 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».


В першу чергу мешканці села зобов’язані утримувати територію навколо свого будинку в належному стані. Наявність біля двору будматеріалів, піску, гравію, дров та бур’янів вважається порушенням правил благоустрою. На постійній основі, на території села буде проводитись обстеження вулиць, провулків та інших громадських місць на предмет виявлення фактів порушення правил благоустрою села.


На перший раз комісія не одразу складає протокол про адміністративне порушення, а обмежується попередженням (приписом). Після цього, упродовж указаного у приписі терміну, громадянин має привести прибудинкову територію відповідно до санітарних норм. Якщо ж цього не буде зроблено, буде складений протокол про адміністративне правопорушення і переданий на розгляд до адміністративної комісії при виконавчому комітеті сільської ради.


Правила для мешканців багатоповерхівок

Мешканцям багатоквартирних будинків на прибудинковій території забороняється утворювати звалища сміття. Збір і вивезення твердих побутових відходів і нечистот із домоволодінь здійснюється відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.


Що треба пам’ятати керівникам організацій

Керівники підприємств, організацій, установ усіх форм власності, медичних та навчальних закладів, фізичні особи, приватні підприємці, власники споруд торговельно-побутового призначення, підприємств громадського харчування, що розташовані на території села, зобов’язані підтримувати чистоту і порядок на земельних ділянках, наданих їм у користування або власність, заключати договори з комунальною службою села (КП «Горянин»), на вивіз твердих побутових відходів із своїх територій і приміщень, проводити систематичне та якісне прибирання на прилеглих до земельної ділянки територіях.

Власники, користувачі та керівники торговельно-побутових об’єктів та підприємств громадського харчування всіх форм власності зобов’язані на територіях, що прилягають до їхніх об’єктів (магазинів, кіосків, павільйонів, інших приміщень) підтримувати чистоту протягом і здійснювати очищення від сміття, бруду після закінчення роботи, біля кожної споруди торговельно-побутового призначення та підприємств громадського харчування мають встановити урни для збору сміття біля виходів із приміщень, що повинні утримуватись справними, очищеними щоденно – біля кожної споруди торговельно-побутового призначення та підприємств громадського харчування влаштовувати біля головного входу покращене покриття.

Усім жителям села Гора необхідно пам’ятати про те, що згідно з чинним законодавством України кожен житель повинен обов’язково укласти з комунальним підприємством договір на вивіз побутових відходів (КП «Горянин» здійснює вивіз згідно з графіком (або в контейнери).

Органічне сміття, зокрема гілля, листя тощо, потрібно утилізувати в індивідуальних компостних ямах.


Для того, щоб всі ми не потерпали від диму, КП «Горянин» проводить вивіз органічного сміття у населення у весняно-осінній період року.


Для порушників – штрафи!

Правила не тільки спрямовують зусилля всіх мешканців села на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, а й регулюють права та обов’язки учасників правовідносин у галузі благоустрою. Саме про обов’язки, а точніше про значне підвищення відповідальності за невиконання цих обов’язків, змушені проінформувати мешканців села.

За порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (ст. 152 КУпАП) передбачений штраф у розмірі: для громадян – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів (340-1360 грн) та на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).


Отже, тепер варто добре подумати, чи дотримуватися чистоти та порядку в селі, чи сплачувати великі штрафи. Адже в адміністративної комісії просто не буде вибору між попередженням і штрафом. Сам факт складеного протоколу за ст. 152 КУпАП тягне за собою значні фінансові витрати для порушників. До того ж сплата штрафу не звільняє фізичну чи юридичну особу від виконання робіт щодо ліквідації проявів та наслідків порушення.


Тож прохання не бути байдужим та разом зробити наше село чистим, культурним та привабливим!

Залишити коментар