Наші контакти

(04595) 3-65-22

Пн - Чт: 8:00 - 17:00
П’ятниця: 8:00 - 15:45

Сторінки у соцмережах

silrada_gora@ukr.net

 

Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування 16 січня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №22 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році».


Зазначеною постановою передбачено грошову допомогу для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році:

– для осіб, віднесених до категорії І – 7 300 гривень;

– для осіб, віднесених до категорії І, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 22 200 гривень;

– для дітей із інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи – 14 500 гривень.


Забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до І категорії та дітей із інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, послугами на санаторно-курортне лікування проводиться згідно «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 в порядку черговості, в межах бюджетних призначень. Показником черговості є дата постановки на облік.


Порядок передбачає укладання трьохсторонніх договорів між санаторно-курортним закладом, управлінням праці та соціального захисту населення та постраждалою особою. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. В разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі, постраждалі громадяни здійснюють доплати за надання послуг у закладі за рахунок власних коштів.


Звертаємо увагу, що з 01.01.2018 року введено в дію норму щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа має право самостійно обирати чи отримувати послуги з санаторно-курортного лікування (путівку) чи отримувати грошову компенсацію замість путівки. Облік осіб, які подали заяви на отримання грошової компенсації та облік осіб на санаторно-курортне лікування ведеться окремо.


Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35% (із округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.


Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, із 01 січня 2019 року в розмірі 1 497 гривень.


Таким чином, середня вартість виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування у 2019 році становить 524 гривні.


Із питань санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи радимо звернутись до управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації (м. Бориспіль вул. Головатого, 4) кабінет №219 або телефоном (04595) 5-13-13.


Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації

Залишити коментар